Senzační penzion pro seniory

Senzion vychází z myšlenky jeho zakladatele vytvořit senzační penzion pro seniory, jež poskytne bezpečný a komfortní domov seniorům, kteří chtějí prožít aktivní stáří v atraktivním prostředí obce Velké Losiny a být v kontaktu se svými vrstevníky. Senzion nabízí soukromí v samostatných nájemních bytech. Veškeré pečovatelské a zdravotnické služby jsou zajištěny přes poskytovatele terénní péče, dostatečně dostupné z regionu.

Nájemníky jsou senioři, kteří nejsou trvale odkázání na péči třetí osoby a kteří se nechtějí ve stáří nudit.

Myšlenka založení Senzionu vychází z principů zahraničních modelů, kde se sami senioři ještě v aktivním věku zajímají o svůj osud ve stáří.

 
 

Promo video SENZION

 
 
Co SENZION nabízí:

  • trvalý nájem bytů v příjemném a bezpečném prostředí,
  • byty si lze vybavit vlastním nábytkem,
  • vysoký standard péče o své seniory – nájemníky,
  • základní i doplňkové služby, které seniorovi usnadňují péči o jeho osobu a umožňují aktivní život,
  • dostupnost všech potřebných služeb v rámci obce Velké Losiny nebo z 10 km vzdáleného Šumperka,
  • bydlení v atraktivní a rozvíjející se obci, která je proslulá především díky lázeňství, překrásným parkem a dostatkem kaváren a cukráren, turistickým ruchem a kulturními památkami,
  • možnost být součástí malé komunity seniorů s aktivním přístupem k životu.

 

V rámci Senzionu nabízíme dlouhodobý podnájem v 16  jednopokojových a 12 dvoupokojových bytech. Dvoupokojové byty mohou být určeny pro manželské páry nebo pro přátelské páry.

Každý byt má svou předsíň s vestavnou skříní, bezbariérovou koupelnu a kuchyňský kout vybavený spotřebiči. Použité materiály jsou ve všech bytech jednotné.

Stravování si zajišťuje každý nájemník sám – má vybavený kuchyňský kout, přesto si většina nájemníků nechává přivážet obědy od externích dodavatelů.

Domácí mazlíčci nejsou s ohledem na dispozice a účel Senzionu povoleni.

Komplex tvoří čtyři samostatné budovy, které mezi sebou vytváří bezpečnou klidovou zónu s parkovou úpravou o ploše 1200 m2.

Z celkového počtu 28 bytů se v patře nachází 5; ty mají k dispozici balkón a jsou dostupné výtahem. Ostatní byty jsou přístupné z centrálního parku, který je určen k relaxaci a zajišťuje tak dostatečné soukromí.

Byty si nájemníci vybavují vlastním nábytkem, výjimkou jsou ale jednopokojové apartmány č. 26 a 27, a také dvoupokojový apartmán č. 28, které jsme plně vybavili nábytkem. 

 

Společné prostory Senzionu

II. NP

Za společné prostory považujeme především společenskou místnost s krbem o rozloze 110 m2, kde si každý senior může pořádat vlastní oslavu či vymyslet vlastní aktivitu. Zde se konají také volnočasové aktivity v rámci služeb Senzionu.Společenská místnost v patře hlavní budovy

Na společenskou místnost navazuje kuchyňka, ve které lze připravovat pokrmy buď na samotnou oslavu, nebo v rámci společné aktivity.Hobby kuchyně přilehlá ke společenské místnosti

Na společenskou místnost navazují dvě terasy určené pro posezení.senzion_spolecna_terasa

I.NP

V přízemí je kavárnička s malou kuchyňkou, kde si lze připravit horké a studené nápoje a přinést si drobné občerstvení. Navazuje přízemní terasa s posezením, umístěná směrem do centrálního parku.Kavárna v přízemí hlavní budovy

V přízemí se dále nacházejí prostory pro personál: kancelář pro manažera Senzionu a šatna personálu se sociálním zázemím.

Mezi technické místnosti patří sklad sezónního ošacení a prádelna se sušárnou.
Mimo budovu jsou tři uzamykatelné kontejnery na kola a případně lyže.

Klimatizovaná místnost pro pohybové aktivity (cvičební stroje).senzion_cvicebna

 

Okolí Senzionu

Senzion se nachází na pozemku o rozloze 15 000 m2, z něhož je pouze menší část zastavěná. Kolem tedy zbývá dostatečně veliký prostor na venkovní aktivity. Pozemek má parkovou úpravu s možností posezení v přírodě s výhledem na panorama Jeseníků. Na pozemku je vyčleněn prostor pro individuální malé zahrádky.

 

V areálu je k dispozici parkoviště s 30 parkovacími stáními pro obyvatele Senzionu, ale i pro jejich návštěvy.

 

Orientační plán Senzionu ke stažení

Orientační plán Senzionu